Login

Velkolepý potlesk Pavlu Grossovi

Velkolepý potlesk Pavlu Grossovi

Vlastně až nečekaný zážitek byla 9. února 2023 premiéra dokumentu v přeplněném stylovém kině Lucerna. Parta cestovatelů a dokumentaristů - Srdcaři.cz - se podepsala pod vznik filmu o obdivuhodném muži a průkopníkovi českého potápění. Pavel Gross svými technickými vynálezy už od mládí přispívá k vývoji a rozkvětu podvodního výzkumu. Díky jeho projektu Xenie se tehdejší Československo zapsalo v roce 1965 jako třetí stát na světě mezi země, které mají svého akvanauta. V dokumentu je vtipně zvolen příměr s Vladimírem Remkem, který zase zapsal Československo jako třetí zemi světe mající svého kosmonauta. Pavel Gross se dokonce díky natáčení dokumentu setkal s Vladimírem Remkem osobně a oba vážení pánové byli přítomni i na slavnostní premiéře.

Další významné vynálezy Pavla Grosse jsou ponorky typové řady E1…E2…atd…, které sestrojoval spolu se svým kamarádem Jaroslavem Kohoutem ve Švýcarsku, kde žil od roku 1968 ve vyhnanství. Nesmíme zapomenout ani na vědeckou ponorku určenou pro profesora Hanse Frickeho z Max Planckova institutu. Ponorkou GEO F1 z osmdesátých let byla například poprvé nafilmována žijící fosilie latimerie podivná…

Ale ani v současnosti konstruktér a stavitel ponorek Pavel Gross nezahálí. Ve svém požehnaném věku 83 let se stále podílí na dalších podvodních vynálezech a výzkumu a dokonce se i stále potápí. Jeho životní energie je neskutečná.

Premiéra filmu AKVANAUT Pavel Gross byla zakončena zaslouženě kolosálním aplausem ve stoje!

A protože se Pavel Gross stále těší náramnému zdraví, přejeme mu další úspěšné roky v jeho nekončící dobrodružné tvorbě.

DrKozel

...

Po premiéře dokumentárního filmu AKVANAUT Pavel Gross v natřískané Lucerně tleskají nadšení diváci ve stoje hlavnímu hrdinovi a jeho manželce foto (c) DrKozelPonorka E2, kterou sestrojili Pavel Gross a Jaroslav Kohout, byla vystavena před vchodem do kina Lucerna foto (c) DrKozelPavel Gross podepsal při autogramiádě plakát Petrovi Chmelovi foto (c) DrKozel

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign