Login

Starý důl a 4 rumy

Starý důl a 4 rumy

Lépe řečeno exkurze do historického podzemí a účast na akci Speleo four rum. Letošní ročník je však bohužel už minulostí. Skončilo další a podle tvůrců poslední skvělé setkání speleologů v Michalových Horách.

Dlužno podotknouti, že lokace byla vybrána velmi dobře, po čertech pohledná krajina západočeského Chodska psala historii těžby mramorů a rud.

Klidná, malebná vesnička ožila v pátek odpoledne prvními účastníky, v rustikální knajpě na návsi zazněly u lahodného Chodovaru a výtečných klobásek první historky. Dřevní příznivce z mnoha koutů naší republiky neodradilo nečekaně ledové počasí a někdo si dopřál i spánek na louce u restaurantu.

Hlavní program byl naplánován na sobotu. Ráno posbíraná partička právě probuzených nadšenců vysmejčila místní podzemí, aby se v poledne sešla v přednáškovém sále nad výčepem. Mezi tím se totiž na návsi sjela druhá, početnější vlna účastníků. Bizarní džingl o 4 rumech rozjíždí maraton přednášek pro nabitý sál. Témata jsou vesměs spojena s podzemním a s podvodním světem.

Ani Speleoaquanaut nezůstává pozadu. Prezentujeme dvěma přednáškami naše objevy z poslední doby. Hned jako druhý na řadě se rozpovídal DrKozel o historii obranných pevností Československa v předvečer druhé světové války a inspekci jejich zaplavených částí. K večeru pak Mejla Dvořáček promítl sestřih z 3D mapování Chýnovských jeskyní, kde má naše skupina již mnohaletou tradici.

Hlavní cenu za přednášku si odvezl zaslouženě "kladeňák" Honza Enčev, jehož povedené kousky hraničí s příběhy komiksového hrdiny. Na tomto místě je zapotřebí sdělit, že hlavní cena se jmenuje Rozcapený bobr. Cenná umělecká plastika byla tentokrát doplněna o nefalšované přírodní ochlupení z ohanbí pokleslých žen, získané darem z nejmenované ženské věznice!

Vřelá partička, krásné okolí, zajímavé přednášky, netradiční pojetí, příjemná setkání - jsou slovní spojení, která nejlépe charakterizují navštívenou akci.

Našim velkým úkolem do budoucna je teď především přesvědčit hlavního organizátora a prezidenta festivalu Ivana "Dědka", aby své organizační ambice nevěšel na hřebík a pokračoval v nadějném happeningu českých jeskyňářů a potápěčů.

DrKozel

...

 

Kubistický minecraft foto MejlaD (c) 2019Fosil foto MejlaD (c) 2019Dřevo a hora foto MejlaD (c) 2019In dómine foto MejlaD (c) 2019Jezerní mysterie foto MejlaD (c) 2019Na šikmé ploše foto MejlaD (c) 2019Osvícení foto Zbyněk (c) 2019Underground Inků foto MejlaD (c) 2019Lovec obrazů foto MejlaD (c) 2019Hlavní cena  foto DrKozel (c) 2019Speleo four rum 2019, přednáškový blok foto DrKozel (c) 2019Na akci nechyběla Surikatova surrealistická performance foto DrKozel (c) 2019Náves obce Michalovy Hory oživlá účastníky akce Speleo four rum 2019 foto DrKozel (c) 2019Speleo four rum 2019, krásné místo, skvělá akce... foto Zbyněk (c) 2019

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign