Login

Speleofórum 2023

Speleofórum 2023

O víkendu 21. - 23.4. 2023 se konala ve Sloupu na Moravě konference jeskyňářů a členů České speleologické společnosti - Speleoforum. Tradiční program od pátečního příjezdu přes sobotní přednáškový blok až po nedělní exkurze nijak nepřekročil zaběhnutý, osvědčený rámec. Speleoaquanaut reprezentovali Miroslav Manhart, Petr Chmel, Roman Macík a Martin Hutňan.

Členové naší skupiny se zúčastnili v uplynulém roce několika expedic, dvě z nich byly během speleofóra prezentovány formou přednášky (Expedice Medúza 2022: jeskyně Juriško vrelo, Černá Hora a Expedice Xibalba 2022, Mexiko) v mapových dílech se objevily systémy Dva ptáci a Tum Ben Ha, Mexiko.

Petr Chmel se opět zúčastnil Expedice Medůza, která na letošním Speleoforu získala ocenění ČSS za největší objev v zahraničí. Petr sehrál důležitou (dalo by se říci hlavní) roli při průniku ve vyvěračce Juriško Vrelo kde se mu spolu se srbským kolegou podařilo překonat druhý sifon, objevit 200m mohutné chodby s podzemní řekou, aby pak ve třetím sifonu naplaval 150m. Točil v 67 metrech s perspektivou dalšího pokračování.

Druhá přednáška Expedice Xibalba 2022, které se účastnili Miroslav Manhart a Petr Chmel byla prezentována Karolem Kýškou a Zdenkem Motyčkou.

Na Speleofóru byla také prezentována kniha Krkonošský Kras. Při výzkumu asistovali i naši speleopotápěči: Daniel Hutňan (+2020), Míra Manhart, Petr Chmel a Miloslav Dvořáček. Přispěli jsme několika ponory a dvěmi fotkami z Albeřické jeskyně.

Letošní ročník měl velmi silnou účast, sešlo se na něm přes 400 jeskyňářů a jejich podporovatelů – nezbývá než se těšit na další ročník!

Martin

...

 

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign