Login

Speleoaquanaut In Memoriam 2024

Speleoaquanaut In Memoriam 2024

Každoroční vzpomínkové setkání členů a přátel připadlo letos na víkend 27. a 28. dubna. Po několika posledních mrazivých dnech se zdá, že jaro konečně přebírá nadvládu nad počasím a hned ve velkém stylu. Ještě minulý týden v noci teploty lehce pod mrazem a od pátku už přes den stoupá rtuť teploměru vysoko nad 20 stupňů. Parádní sobota "jak ze žurnálu" tím pádem vybízí k dopolednímu tréninku SRT na venkovním trenažéru v lomu Na Chlumu. A protože se snažíme popularizovat náš obor už mezi školáky, podporujeme jejich lezecké aktivity a věnujeme i jim rovnocennou pozornost. Takže dopoledne se neslo v lezeckém duchu mladých i starých společně.

Po obědě se přesouváme, vlastně opět tradičně, na lom Kosov. Ačkoliv je lom mělkoučký a všude okolo se promenádují davy turistů a nudistů, voda si zachovává nebývalou čistotu. Troufám si napsat, že místní křišťálová viditelnost je asi zdaleka nejlepší v širokém okolí Českého krasu. V ten okamžik samozřejmě nastupuje potápěčská část akce. Takovou viditelnost prostě nejde ignorovat. Díky jednoduchoučkému potápění navíc vybízí lom k nácviku různých technik podvodního vyvazování, mapování, fotografování, odlaďování techniky a podobně.

Happening se pomalu přehoupl do svojí noční fáze spojené se společenskou vřavou, opékáním buřtů kombinované točením pivního moku, zpěvem a družnou zábavou. Účastníci však nezapomínají na původní účel akce a tiše vzpomenou na naše druhy, kteří už s námi dnes nemohou být...

V neděli ráno mají ještě největší nadšenci možnost se znova potopit do chladné lomové vody a pomalu se vytrácet z akce do svých domovů...

Děkujeme všem účastníkům z našeho klubu, Kladeňákům, Tetínským, Speleoklubu Praha, a samozřejmě i všem dalším blízkým, za účast a projevenou tichou vzpomínku na naše kamarády.

Drkozel

...

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign