Login

Krásy krasu – Sv. Jan pod Skalou

Krásy krasu – Sv. Jan pod Skalou

V hlavě našeho dvorního fotografa a filmaře Mejly Dvořáčka se zrodil nápad. Už ona skutečnost je sama o sobě dosti chvályhodný počin. A jak to tak bývá, slovo dalo slovo a přidal se Petr, DrKozel a kumpán Zbyněk. Tihle kamarádi z mokré čtvrti, jak víme, jsou naklonění pro každou lumpárničku i příležitost k SRT lezení. A tak neváhají spojit příjemné s užitečným, aby pomohli Mejlovi s jeho uměleckými vizemi. Mejla připravuje cyklus fotografií z Českého krasu a kde jinde začít, než v tak mystickém místě, jakým je bezesporu Svatý Jan pod Skalou na Berounsku.

Původní záměr však ještě doplňujeme o předpřípravu samotného focení. Obhlídka terénu pomůže Mejlovi urovnat si myšlenky, aby byl na kompozici dostatečně připraven. Proto nejprve probíhá jednoduchá akce zaměřená na osahání světelných možností v konkrétním terénu. Počasí nám přeje, není ani vedro ani zima a po sněhu v teplém lednu ani památky. Turistů bohužel neubylo, ale jsou vesměs mírumilovní a živě se zajímají o problematiku. Počasí si pro nás navíc připravilo nečekaně poetickou scenérii s démonickou mlhou, tiše se převalující údolím. I když dnes ještě neexponujeme vysněné Mejlovy fotografie, už můžeme říct, že místo je vybrané skvěle.

DrKozel

...

Akce se účastní:
Mejla Dvořáček, Petr Chmel, DrKozel
a jako host Zbyněk Hainz

...

 

Svatý Jan pod Skalou je pozoruhodné, duchovní místo foto (c) ZbyněkSestup od kříže k jeskyni zahajuje Petr foto (c) ZbyněkAutor nápadu na fotografování působivé lokality, Mejla Dvořáček, šibalsky pózuje v portálu jeskyně Pod Křížem foto (c) DrKozelDalší výtečník, Zbyněk, se jako třetí v pořadí chystá u kříže na slanění asi 40ti metrového sestupu do portálu jeskyně. Sv. Jan pod Skalou na Berounsku foto (c) MejlaDZbyněk poslouží Mejlovi jako model při odlaďování portálové fotografie foto (c) MejlaDZbyněk poslouží Mejlovi jako model při odlaďování portálové fotografie foto (c) MejlaDMejla a Petr vyhlížejí příchod posledního kumpána. foto (c) ZbyněkPetr netrpělivě očekává, až DrKozel překoná přepínku a slaní k němu foto (c) ZbyněkPortál jeskyně Pod Křížem je asi 10 metrů vysoký a z nitra jeskyně má příznačný tvar kosočtverce foto (c) MejlaDPetr se připravuje na příchod DrKozla, zatímco Zbyněk si hraje s mobilem foto (c) MejlaDIhned po slanění do portálu jeskyně Pod Křížem chytá Petr do smyčky DrKozla, aby si ho přitáhl dříve než mu odjede na konečnou foto (c) MejlaDJeskyňář v portále Pod Křížem ve Svatém Jánu pod Skalou foto (c) MejlaDZbyněk se chystá na prohlídku jeskyně Pod Křížem, Svatý Jan pod Skalou foto (c) MejlaDSpiderman Petr opouští jeskyni Pod Křížem, Sv. Jan pod Skalou foto (c) DrKozelMejla si před zahájením výstupu zodpovědně kontroluje SRT výbavu pro bezpečné vylanění zpět ke kříži ve Sv. Janu pod Skalou foto (c) ZbyněkZasintrovaná hornina v jeskyni ve Sv. Janu pod Skalou foto (c) DrKozelKalcitová hornina vápenec v jeskyni ve Sv. Janu pod Skalou foto (c) DrKozelZbyněk prozkoumává chodby v jeskyni Sv. Jan pod Skalou na Berounsku foto (c) DrKozelZbyněk pořizuje rovněž zajímavou fotodokumentaci jeskyně Pod Křížem foto (c) Zbyněk

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign