Login

Důl Hraničná, Rychleby

Důl Hraničná, Rychleby

Ke svým úžasným, únorovým fotkám z dolu Hraničná posílá Mejla telegraficky i velmi svéráznou zprávu z akce, bez hacku a carek, kterou otiskujeme v plném znění:

"Navsteva Rychlebskych hor

Je streda vecer a po nekolihodinove jizde z Prahy pres nekolik okresu a i Polsko, zastavujeme pred utulnym penzionem Chata pod lesem. Tonda uz na terase griluje krkovicky a cuketu, tak se s Petrem nezdrzujem a otvirame pivo a prisedame ke stolu. Honza Pokorny nas seznamuje s lokalitou a s pochopenim odpovida na vsetecne dotazy jak z Petrovy tak z me strany.

Jak piva ubyva, tak pribyva historek z potapeni, nektere se smutnym koncem, jine, tech je vic, se stastnym koncem. Po predbeznem naplanovani zitrejsi akce a po nezbytne kontrole potapecskych kvalifikaci, ktere jsou na teto lokalite bez okolku vyzadovany, jdeme spat, aby nas probudilo cinkani nadobi, jak Tonik pripravuje snidani, Tonik je nase mama:)

Dul Hranicna je pro verejnost otevren teprve par let a od te doby se stal vyhledavanou lokalitou mezi hasici a policii na trenink a mezi potapecskou komunitou asi taky na trenink, ale hlavne jako jedna z mala lokalit v Cechach na potapeni pro RBeckare a Trimixare. Pro potapece s OC naplnenym vzduchem to uprimne fakt neni:) leda ze jste milovnici dusiku a dlouhych dekompresi:))

Kluci od nas z klubu - Radek, Smolda a hlavne Tonik - lokalitu navstevuji a dalo by se rict, ze ji znaji jako sve boty. Ja s Petrem budeme mit premieru. Po oceneni kolik tvrde prace tu kluci z Hranicne udelali pro zpristupneni si pujcujeme dvojkolaky a tezkou techniku navozime k vode, vlez do vody je vzdalen asi 300 metru od vstupu do dolu. Vcera uz Tonik s Jakubem Simankem potapeli, tudiz veci na ponor maji prichystane u vlezu. Dneska jdou testovat vystroj do patra ve 48 metrech, Petr se koukne do patra v 70 m, abychom se pak po hodine vsichni potkali v 20 m v nejvyssim patre a pokusili se cvaknout par fotek.

Cestou do 20m potkavam Tondu, ktery signalizuje, ze musi s piskem, jelikoz se zapomnel napojit na peevalve, coz vsichni, kteri znaji, pochopi.

Predavam externi blesk Petrovi a s Jakubem jako modelem vyrazime cvakat do patra ve 20 metrech.
Po 45 minutach a nescetnych zablescich kluky zanechavam jejich dekompresi a jdu ven, taky s piskem.

Po ukonceni ponoru a odvozu vsech kramu k autum musime opet podekovat klukum z Rychlebská báňsko-historická z.s. za poradny kus prace, ktery odvedli pro zpristupneni teto zajimave a jedinecne lokality potapecske verejnosti.

No a pak uz jen 240 km pres Polsko a nekolik okresu domu.))

Mejla
"

Důl Hraničná, Rychleby, 26. únor 2020 - potápěč Petr na šikmé ploše foto (c) MejlaDDůl Hraničná, Rychleby, instruktor potápění Jakub by mohl ten trim vyučovat foto (c) MejlaDHans Rudolf Giger by měl z Petra radost foto (c) MejlaDZleva jeskynní potápěči Petr Chmel, Toník Ptáček a Jakub Šimánek foto (c) MejlaDPotápění v jeskyních a dolech vyžaduje kvalitní vybavení a dobré světlo foto (c) MejlaDDůl Hraničná, Jakub a kaly foto (c) MejlaDDůl Hraničná, Jakub celkem nalehko, přesto si s sebou nese rebreather foto (c) MejlaDDůl Hraničná, Rychleby, temná hlubina pod vodní hladinou foto (c) MejlaDDůl Hraničná, Jakub je jedním z klíčových spolupracovníků Dive Softu - to se pozná foto (c) MejlaDUž to vypadalo, že fotky z dolu Hraničná jsou bezedné foto (c) MejlaDPotápění v jeskyních a dolech je zajímavá a specifická činnost (důl Hraničná, Rychleby) foto (c) MejlaDPotápěč s konfigurací sidemount rebreather v dole Hraničná foto (c) MejlaDDůl Hraničná má temnou atmosféru foto (c) MejlaDDůl Hraničná, odložený kyslík připravený na dekompresi v -6 metrech foto (c) MejlaD

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign