Login

Chýnovská jeskyně vol.II

Chýnovská jeskyně vol.II Odjezd z Prahy 25.2. pro tentokrát proběhl bez sebemenšího zádrhelu. Jedeme v počtu 6ti kusů pokračovat v letos započaté spolupraci s Chýnovskou skupinou. Po lednovém koupání už voda v jeskyni bude opět křišťálová a my máme za úkol natočit nějaký videomateriál do připravovaného dokumentu. K jeskyni přijíždíme o půl hodiny dříve, tak nás František bere na rychlou prohlídku do veřejnosti zpřístupněných částí jeskyně. Suchá část jeskyně je až s podivem neuvěřitelně členitá a desítky schodišť připomínají záběry z filmů o Harry Potterovi. Je zajímavé, jak se zatopené a suché části jeskyně liší.

Před samotnou akcí si ještě prohlížíme 3D mapy, které udělal Jirka z chýnovské skupiny, mapy jsou vyrobené z videonahrávek pořízených při lednové akci. A my se nestačíme divit, jak taková mapa vypadá skvěle. Už se těšíme až budeme točit jeskyni dle instrukcí od Jirky, aby počítač měl co nejlehčí práci a mapa byla co nejpřesnější.

Samotný transport k Homolovu jezírku obstarali naši tahouni a chýnováci a to v takové rychlosti, že potápěči nemuseli ani hnout brvou a rovnou oblečeni v neoprenech se doplazili k hladině Homolova jezírka. Ponor probíhal v rytmu nastydlého Petra, kterého zlobily dutiny a odměnou mu byla krev v masce. A přesto mu to nezabránilo sestoupit přes známé části, které nazýváme Hodiny v 25m hloubky a pokračovat do prostor, které zatím navštivili jen Sochor s Martinem Honešem. Po dosažení hloubky 42m Petr vyvazuje šňůru za sloup a zahajuje návrat. Mezitím Mejla pořizuje video v pravé chodbě, která začína kousek nad Hodinami a končí v hloubce 36m neprostupnými závaly sedimentu a kamení.

Při vynoření Petr vylevá z masky krev a žertuje něco o periodách v přírodě se tradičně objevujících. My jsme rádi, že se vůbec vynořil. Po opětovném excelentním transportu materiálu plazivkami ven z jeskyně usedáme do pohodlné sedačky ve speleodomku a koukáme na natočený materiál. Jsme opět nadšeni a spokojeni s akci v Chýnovské jeskyni a tímto chceme poděkovat kolegům ze skupiny Chýnov za support. Už teď se těsíme na další spolupráci.

Mejla Dvořáček


Potápěč proplouvá zatopené prostory Chýnovských jeskyní Vstupní pasáž sifonu působí prostorně Přesto je třeba pohybovat se opatrně Jedna z podvodních dominant Chýnovské jeskyně - skalní hodiny Speleopotápěči pokračují v průzkumu Nacházejí další portály podvodního tunelu a slibná pokračování Doprovodný tým čeká v napětí u díry na vynoření potápěčů Není nouze o historky dělné Kříž se stal symbolem Chýnovských jeskyní Turisticky atraktivní suchá část jeskyně Chýnovské jeskyně  Posezení nad pořízenými materiály v družné symbioze Chýnovských a Speleoaquanatu

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign