Login

Chýnovská 20. ledna 2022, zpráva z akce

Chýnovská 20. ledna 2022, zpráva z akce

Po ranním srazu jsme se společně přesunuli do Chýnova, po 10. hodině zrevidovali video z minulé akce a vyrazili s jasnými cíli do díry.

Transport byl svižný a v poledne již byli potápěči pod vodou. Ponor proběhl bez zvláštních událostí, s výjimkou Mejlova "HU-HU" (zachyceného i na videu) ve snaze pobídnout Petra k vyššímu výkonu a kadenci kopání. 

Po retransportu na nás čekalo 5cm čerstvého sněhu, ale sníh ani teploty blízké nule neodradily Mejlu s Petrem od tradičního přemytí výstroje na zasněženém parkovišti.

Následně jsme zhodnotili výsledek snažení u teplého čajíčku a domácího perníčku, při kterém nám Franta nastínil potenciální zájem na dalším potápění v Chýnovské. Po napojení a nasycení jsme zkontrolovali betonový nástřik v promítacích prostorách a vyrazili na zpáteční cestu. Během cesty zpět jsme procvičili převádění teorie do praxe - úspěšnou rekonfigurací módů Petrovy Phaethon čelovky a ve svižném tempu dorazili před 16. hodinou zpět do Prahy.

Jakub Hečko
foto: Honza Kotík

...

Akce se zúčastnili:

Za SpeleoAquanaut: Miloslav Dvořáček, Petr Chmel, Jakub Hečko, Lukáš Ježek
Za PragoAquanaut: Honza Kotík
Za chýnovské: Franta Krejča

...

Potápěči: Mejla Dvořáček, Petr Chmel
Dosažená hloubka v zaplavené části jeskyně: 36m, čas 27', teplota 9.5°C

...

Chýnovská jeskyně, transport potápěčské techniky, Mejla s Petrem foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, příprava potápěčské techniky, Jakub a Mejla foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, Mejla si připravuje potápěčské lahve, nad ním mu asistuje náš nový člen Lukáš foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, zanoření potápěče do Homolova jezírka foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, působivý skalní útvar v chodbě před Homolovým jezírkem foto: Honza Kotík (c) 2022Je slyšet jenom HU-HU foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, potápěči pořizují podvodní dokumentaci foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, právě vynořenému potápěči Petrovi asistuje Jakub foto: Honza Kotík (c) 2022Petr má z ponoru pytel srandy foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, Mejlovi asistuje Lukáš. Pro podvodní potápění je stěžejní týmová spolupráce a disciplína foto: Honza Kotík (c) 2022Mejlovi při úklidu podvodní výbavy asistuje šéf Chýnovské jeskyně - František Krejča foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně a Jakub Hečko - dokonalé splynutí foto: Honza Kotík (c) 2022Chýnovská jeskyně, transport potápěčské techniky k Homolovu jezírku foto: Honza Kotík (c) 2022Oblíbená činnost na závěr akce v Chýnovských jeskyních - umývání chýnovského bahna foto: Honza Kotík (c) 2022

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.
News.

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign