Login

Pamětní deska pro Jirku Hurába

Pamětní deska pro Jirku Hurába

Přehrada Orlík, kostel sv. Štěpána, Těchnice 2.6.2013.

Kostel v Těchnicích, zatopený Orlickou přehradou, znovuobjevil v roce 2000 významný český speleopotápěč a geodet Jiří Huráb s přáteli. Jirka už bohužel není mezi námi, tragicky zahynul ve Francii v roce 2012... V den prvního výročí jeho úmrtí mu byla na kostel instalována vzpomínková pamětní deska.

...

Výroční den byl poznamenán velmi nevlídným počasím a co víc, nadcházející ničivou povodní. Přesto se podařilo termín plánované akce dodržet... Přípravné práce proběhly o čtyři dny dříve, ve středu 29.5. Byl zjištěn aktuální stav lokality a pomocí nerezových kotev pak v hloubce 42 metry instalován nosný rámeček pro samotnou desku. Ukázalo se však, že pevnost zdiva neumožňuje dostatečnou funkci ukotvení. Bylo proto rozhodnuto o dodatečné betonáži. Nedělní ponory pak byly zahájeny transportem betonové směsi a pomocného šalování. Následně byla provedena montáž samotné pamětní desky.

...

Na akci se podíleli nejen členové našeho klubu Speleoaquanaut, ale i spřátelení potápěči. Pod námětem na pietní vzpomínku je podepsán náčelník Dan Hutňan. Realizační tým tvořili členové klubu, potápěči: Martin Honeš, DrKozel, Marek Švejda, Radek Teichmann, Piotrek Kaminski (suchý support) a přátelé: Aleš Procházka (výroba desky a suchý support), potápěči: Tonda Ptáček, Jan Onheiser a Pepa Kanta... Speciální dík pak patří suchozemcům "Dvask&Merou", Hrochovi a Michalovi, kteří obětavě snášeli rozmary počasí, aby se pokusili v náročných terénních podmínkách natočit reportáž z akce:

Pamětní deska pro Jirku Hurába © 2013

Zpět na hlavní výpis

www.speleoaquanaut.cz

Created by © 2008 - 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy