Login

Monte Rosa – cesta do oblak

Monte Rosa – cesta do oblakCovidová opatření se začínají uvolňovat a my vyrážíme do Alp, než nám zase všechno zavřou. Tentokrát je naším cílem druhý nejvyšší horský masiv Monte Rosa, nacházející se na pomezí Itálie a Švýcarska. Tady se mimo Mont Blancu nachází i zbývající nejvyšší Alpské vrcholy...

Od konce lanovky stoupáme k naší první chatě, kde budeme spát, protože chata Gnifetti leží na skalním hřebeni vystupujícím z ledovce je potřeba překonat první sníh, led a hlavně ferratu tvořenou tlustými lany.

Druhý den ráno v pět hodin začínáme výstup k našemu hlavnímu cíli a to je čtvrtý nejvyšší Alpský vrchol Zumsteinspitze s výškou 4563 m.n.m. a blízkou chatou Margherita, která je nejvyšší položenou stavbou a zároveň i turistickou chatou v Evropě s výškou 4554m.n.m. Chata byla postavena před 130 lety jako výzkumná stanice vlivu nadmořské výšky na lidský organismus, což trvá dodnes. Bohužel vliv nadmořské výšky jsme pocítili na vlastní kůži v noci jsme nemohli v klidu spát, bolela nás hlava a někteří lehce pokašlávali. Ráno na snídani jsme byli všichni jak po pořádném flámu a těšili jsme se, až sejdeme do údolí.

Při ranním sestupu se zhoršilo počasí, zatáhlo se, foukal vítr a začalo i sněžit. Cestou dolů jsme se ještě zastavili na jednom z nižších čtyřtisícových vrcholů, kde je 4 metrová socha Ježíše Krista.


Zpáteční cesta proběhla v pořádku a po poledni jsme byli na parkovišti a vyrazili jsme k domovu.

Josef Kanta

Účastníci zájezdu: Michal Kout, Jan Kanta, Jakub Šimánek, Petr Chmel, Josef Kanta


https://cs.wikipedia.org/wiki/Monte_Rosa
http://www.goat.cz/index.php?path=Alpy_Chaty_Gnifetti_Gnifetti
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zumsteinspitze
http://www.goat.cz/index.php?path=Alpy_Vrcholy_Signalkuppe_Signalkuppe
https://cs.wikipedia.org/wiki/Balmenhorn

Via Ferrata, tou to začíná foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Monte Rosa, Alpy... foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Rozbřesk v horách, Alpy, Monte Rosa foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Cesta k vrcholu foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Naši vysokohorští přeborníci a jejich přimrzlý úsměv (Michal a Jakub) foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Střechy světa, Alpy, Monte Rosa foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Léto v Alpách foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Vrcholový pocit blaha foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Pěkná fotka, že? Alpy, Monte Rosa foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Do oblak a ještě výš foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Cesta za Ježíšem Kristem foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Oh´ Jesus! Fakt je tady... foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Sestup z Zumsteinspitze, Monte Rosa foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Úspěšný vrcholový tým zleva: Kuba Šimánek, Michal Kout, Pepa Kanta, Jan Kanta, Petr Chmel foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.Řídký vysokohorský vzduch, zdá se, přináší s sebou různé komplikace... foto (c) 2021 Speleoaquanaut and comp.

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign