Login

Miltitzká klasika

Miltitzká klasika

Radkovo "hlášení" z obvyklého ponoru na obvyklé lokalitě Miltitz v Německu uvádíme v původním znění pro zachování autentičnosti:


"Prasečí viróza řádí a následkem toho odpadávají různí členové různých zájezdů a výletů, některým se dělá těžko z pracovních úkolů nebo vytížení….

Na základě výše uvedených skutečností, jsem se přimotal jako náhradník k jedné skupince výletníků a tak jsem se rozhodl vypravit a strávit sobotní dopoledne v nedalekém zatopeném dole Miltitz, kousek od Drážďan. Po třech týdnech, které jsme strávili před vánocemi v teplých Mexických dírách, jsem se těšil na tu "správnou teplotu vody".

Záhy jsem zjistil, že sehnat někoho, kdo se mnou ještě pojede, páč odpadlých bylo více, je celkem nadlidský úkon.  Ten nemůže proto a ten zase pro tamto, nakonec jsem vyrazil s Danem K. a Peťou A., kteří se taky trochu cukali, ale nakonec lepší program neměli nebo nevim.

Ponor byl plánovaný s CCr jako že prolezeme ty nejspodnější partie, užijeme si pěknou vodu a tak. Dan byl na této lokalitě po druhé, poprvé s Tx, tak se těšil, že mu ďouru pěkně ukážeme a taky že jo. 

Po ponoru mi říkal, no víš, když jsem dole koukal na komp a viděl deko 90 min a mi jsme stále plavali dál v 63 metrech jako by se nic nedělo, tak jsem si říkal, doufám, že Radek ví co dělá a na délku dekompresního času jsem se již raději nedíval.

No abych to uvedl na pravou míru, s Petrem jsme si odbyli deko 25 min v šesti metrech a Danovi tam nakonec zbylo krásných 50 min…  Ptám se ho, jak to děláš? Jak to máš nalazený?  Odpověď zněla, 80/20, víš já mám PFO, tak musím opatrně, posledně mi natekl pupek…. A to vám klidně řekne po ponoru, já se málem picnul.

Ponor jsme si moc užili k maximální spokojenosti, ale je znát že se blíží konec sezony na této lokalitě a kvalita vody i přes to, že jsme vlezli do díry jako první už není ten křišťál jako na začátku sezony, ale pořád na okolní poměry bomba. Všechno jsme si užili včetně pěkné rákosky, která se dostavila ke konci ponoru, prostě paráda.

RadekT."

Zpět na hlavní výpis

 https://www.speleoaquanaut.cz/clanek-40-let-1-483
 https://www.youtube.com/watch?v=6AGqj1PhSWA
stranka-srt-91
 https://youtu.be/I-CbtTrKssE
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-tipy-na-vylet-font-color-ff0000-new-font-87
 https://youtu.be//I-FMPEiSKsQ
 https://youtu.be/oQNPLYFSTQA
 https://www.youtube.com/watch?v=QgKYDh2wUlQ
 http://www.speleoaquanaut.cz/stranka-lomy-amerika-serial-76#diltri
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-atlas-skalisteho-potoka-od-zdeno-hochmutha-46-264
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-a-quest-for-the-secrets-of-xibalba-hledani-tajemstvi-xibalby-46-232
 http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-kniha-bue-marino-cesta-pod-udolim-46-236
www.speleoaquanaut.cz

Created by © 2008 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign