Login

Nevzdáme se - Po delší odmlce zase na Skalistý

Nevzdáme se - Po delší odmlce zase na Skalistý

Uveřejňujeme autentické úryvky z hlášení Míry Manharta z akce na Skalistém potoce:

"10.7.2014 - Je hezký letní den a my stoupáme od zaparkovaných aut do horního vchodu Skalistého potoka. Dneska máme jasný cíl. Zkusíme proplavat do zatím posledního sifonu 17.17 a v něm vyřešit ten prokletý kámen, kvůli kterému nás to dál nepouští. Dan i Martin to zkoušeli proplavat zprava, zleva, vrchem, spodem a nic a tak se pokusíme kámen odstranit silou...

Transport věcí zvládáme za pomoci ostatních s přehledem a zbytek cesty jdeme s Karolom na pohodu. Před sifonem 17.14 krátká pauza na ověření funkčnosti potřebného vybavení. Zahajuji ponor a pro jistotu mám všechno dvakrát. Cestou tam odklízím zbytky materiálu z předchozích akcí, aby cestou zpět nepřekážely. Sifon je tu hodně nízký, k tomu ještě pár lobů a už vidím kámen, který zatarasuje cestu...."

Míra provedl pod vodou několik potřebných úkonů k pokusu odstranit kámen. Z jeho hlášení se dále dozvídáme:

"Nechci se moc zdržovat, než mě kal dožene. Okouknu situaci, provedu jednotlivé úkony tak jak jsme konzultovali se Zdenkem a opakovaně s Karolom..." 

Vzhledem ke snížení viditelnosti na nulu se bohužel po podobných zákrocích výsledek dozvíme až při příštích akcích...

"No tak pro dnešek je hotovo. Výsledek se dozvíme zase příště. Vyrážíme zpět a za chvilku jsem u našeho transportního týmu. Ještě vynést věci z jeskyně a pak už jedeme všechno probrat do hospody. 

Za tuhle akci patří dík všem, kteří pomohli odtransportovat věci k sifonu a zpět: Zdenko Hochmut a jeden z jeho studentů, Barbara Kyšková, Palo Malik, Stano, Karol Kyška.
 

Míra M."...

Po vynoření za sifonem. Optická kolečka na fotce způsobuje vysoká koncentrace sedimentu a vodních par v ovzduší jeskyně.foto: KarolSlanění ve vodopádu. Transport k 17.17 je fyzicky náročny...foto: KarolAutor hlášení Míra při jedné z odpočinkových zastávekfoto: Karol

Zpět na hlavní výpis

www.speleoaquanaut.cz

Created by © 2008 - 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy