Login

Memoriál Martina Honeše – 1. ročník

Memoriál Martina Honeše – 1. ročník

V sobotu 11.4.2015 proběhl  1. ročník vzpomínkové akce na našeho předčasně zesnulého kamaráda, klubového kolegu Martina Honeše.

V ranních hodinách nejprve vybraný tým lezců nainstaloval pamětní desku na pietním místě v lomu Mexiko. Jednalo se o zástupce spřátelených organizací jeskynních potápěčů z Prahy a z Kladna a firmy Trango.

Kolem 10. hodiny se pak otevřela brána sousední Ameriky a proběhla samotná pietní akce. Na setkání se sešli v hojném počtu nejen členové zúčastněných skupin, ale i další Martinovi přátelé a známí.

Ve 12:00 hodin pronesl předseda Dan Hutňan velice kultivovaný projev a vyzval přítomné k minutě ticha. Navrhl rovněž dodržovat termín každoročního vzpomínkového setkání...

Přítomní mohli nejen zapít opečenou klobásu lahodným mokem, ale i potopit se v lomu. Odpoledne pak, po uzavření brány Ameriky, mohli zájemci navštívit samotné pietní místo s pamětními deskami jeskyňářů v nedalekém Mexiku.

Happening proběhl v přátelském duchu a uvolněné neformální atmosféře. Děkujeme všem za účast i za vzpomínku na Mahonyho. Rovněž děkujeme všem, co se podíleli na organizaci a na technickém zajištění akce.


 DrK

Pamětní desku vyrobil podle grafického návrhu DrKozla na vlastní náklady Aleš Procháska.

Instalalovali jí Mirek Manhart (Speleoaquanaut), Knak a Ondřej Jägr (Geospeleos), Libor Daniš (Trango).

Akci dokumentovali: Helena Vysoká, Mirek Manhart, Tomáš Sládek, Petr Chmel, a Jan Ksandr 

Lom Mexikofoto © PetrLom měl velmi pohnutou historii...foto © PetrDnes se však stal i pietním místem zesnulých jeskyňářůfoto © PetrDnes se však stal i pietním místem zesnulých jeskyňářůfoto © Helena VysokáPamětní desku vyrobil podle grafického návrhu DrKozla na vlastní náklady Aleš Procháskafoto © Tomáš SládekDelegace instalatérů: zleva Libor Daniš (Trango), Mirek Manhart (Speleoaquanaut), Knak a Ondra Jäger (Geospeleos), Fotodokumentaristka: Helena Vysokáfoto © Tomáš SládekMacháčci při instalaci pamětní deskyfoto © Tomáš SládekKnak a Míra při prácifoto © Helena VysokáOndra bedlivě dohlíží na pracující lidfoto © Helena VysokáMírovi se strašně chce, ale stydí se a musí to vydržetfoto @ KnakHotovo. Martin už je přikován s ostatními. (Všimněte si vzorové Knakovy osmičky)foto © Helena VysokáDan Hutňan má projev v sousedním lomu Amerikafoto © Tomáš Sládek

Zpět na hlavní výpis

www.speleoaquanaut.cz

Created by © 2008 - 2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign

Doporučujeme - Orca Diving potápění, kurzy